Relacja z wycieczki rowerowej do Rozłóg i Bud Zosinych

W sobotę odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa w tym sezonie. Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy się wybrać do sąsiednich Bud Zosinych, żeby odwiedzić miejsce w którym w 1944 roku odbyła się bitwa pod Jaktorowem.
Zanim tam dojechaliśmy zatrzymaliśmy się na Rozłogach. Dokładnie nie wiemy co nas skusiło żeby przyjechać fragmentem leśnej ścieżki, ale na długo w naszej pamięci zostanie błoto, kałuże i komary. Po pokonaniu pierwszej “atrakcji” zatrzymaliśmy się na chwilę, aby wysłuchać o historii tego miejsca, którą opowiedział nam Łukasz Nowacki. Niemniej komary sugerowały nam żebyśmy sobie jechali, co w pośpiechu zrobiliśmy.

O wiele więcej czasu mieliśmy Budach Zosinych, gdzie naszym celem był znajdujący się tam cmentarz wojenny żołnierzy Armii Krajowej grupy “Kampinos”. Na miejscu wysłuchaliśmy historii bitwy, która rozegrała się tu w 1944 roku. Łukasz Nowacki opowiadał tak barwnie, że czuliśmy jakbyśmy się przenieśli w czasie. Jako wyraz pamięci o poległych w tej bitwie zapaliliśmy znicz. Po chwili udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się na deptaku, gdzie zatrzymaliśmy się na lody. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pierwszej wycieczce.