“Zemsta nietoperza” operetka z audiodeskrypcją

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa na projekcję operetki „Zemsta nietoperza” Johann Strauss, w wykonaniu The Glyndebourne Festival Opera. Jest to spektakl z audiodeskrypcją.

Zemsta nietoperza, brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem to najbardziej znane dzieło teatralne Johanna Straussa.
Taki pan jak pan, szampański finał II aktu, kuplety Adeli – najsłynniejsze fragmenty tej operetki są rozpoznawane przez wszystkich.
Libretto “Zemsty nietoperza” opowiada o przygodach sympatycznego hulaki Gabriela von Eisensteina, który przed pójściem do więzienia (został skazany na areszt za spoliczkowanie urzędnika skarbowego), zamierza jeszcze udać się na wystawny bal. Nie wie, że zaproszenie na bal to pułapka zastawiona na niego przez przyjaciela, któremu spłatał kiedyś przykry figiel. Piętrzą się nieporozumienia: Eisenstein uwodzi własną żonę (oczywiście – przebraną) i własną pokojówkę (oczywiście również przebraną).
Mamy nadzieję, że libretto, wprowadzi Państwa w dobry nastrój i poprawi humor.
Termin: 23 października 2021 (sobota), godz.11.00.
Miejsce: Mediateka, ul. 3-go Maja 57, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, sala koncertowa.
Godz.11.00
Wprowadzeniem do spektaklu, wygłosi specjalnie dla Państwa Rafał Domagała na co dzień związany z Teatrem Wielkim w Łodzi.

Godz. 11.15
Operetka „Zemsta nietoperze”

Czas trwania 180 min, w tym 1 przerwa 15 min.

Dodatkowe informacje i rezerwacja miejsc: Kinga Kunicka tel.kom.: +48 538 814 993, e –mail:k.kunicka@centrumkultury.eu

Wydarzenie jest bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona.

Projekt „Opera za rogiem” realizowany przez Stowarzyszenie „De Facto”. Partner wydarzenia Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura- Interwencje 2021