Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

To będzie na wieczność – wernisaż wystawy prac grodziskich artystów

2 listopada 2020 | 18:00 - 19:00

Plakat informacyjny.
To będzie na wieczność. To po mnie zostanie. Takiej odpowiedzi zwykł udzielać Szczepan Brozych, „grodziski Canaletto”, na pytanie, czemu wychodzi zimowym świtem w plener. Identyczna misja, nieustająca potrzeba tworzenia, pozostawienia po sobie trwałego śladu towarzyszyła Tadeuszowi Łapińskiemu, grafikowi o niespożytej energii twórczej. To wewnętrzne światło, przymus kreacji, przekuwania myśli w dzieło nosili w sobie także inni grodziscy twórcy: Halina Hanka Hensoldt, Kinga Staręga, Jacek Siedlecki czy Stanisław Dutkiewicz, dla którego uprawianie sztuki było formą terapii. Choć wymienionych artystów nie ma już z nami, pozostały dzieła, które nam podarowali w przekonaniu, że tym samym uczynią nasze życie choć trochę lepszym, piękniejszym i głębszym. Wspominając ich życie i twórczość, inspirowani ich dokonaniami, spróbujmy wyruszyć poza horyzont doczesności, by przekonać się o prawdziwości horacjańskiej sentencji „nie wszystek umrę…”.
Zapraszamy do zapoznania się z wystawą poświęconą pamięci grodziskich twórców. Wystawa czynna od 3 listopada do 16 grudnia w Mediatece (ul. 3 Maja 57).
W poniedziałek, 2 listopada odbędzie się wernisaż wystawy, podczas którego wysłuchamy 4 Sonet Miłosnych T. Bairda. Zaśpiewa Jeremiasz Ojrzyński, przy fortepianie Alina Hoffmann. Jeremiasz Ojrzyński jest uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczy się u Profesora Jerzego Knetiga.
Relacja z wernisażu, informacje o artystach, prace prezentowane na wystawie będą publikowane na kanale YouTube/GrodziskMaz, YouTube/CentrumKulturyGrodziskMaz,
oraz na profilu FB/MediatekaGrodziskMaz.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy on-line.

 

Plakat informacyjny.

Szczegóły

Date:
2 listopada 2020
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Organizator

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki
Telefon:
22 734-79-00
Email:
grodzisk@centrumkultury.eu
strona www:
www.centrumkultury.eu

Inny

Wiek
dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy