Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Szcześniak

22 września 2023 | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Szcześniak, malarki związanej z Ziemią Łowicką, a przez podejmowane tematy śmiało można powiedzieć, że wywodzi się ze stron Józefa Chełmońskiego. Pani Anna jest osobą z niepełnosprawnością, która utrudnia, ale nie uniemożliwia tworzenia i prezentacji twórczości. Tworzenie z kolei nie eliminuje, ale pomaga radzić sobie z niepełnosprawnością.

Autorka z wyczuciem portretuje pejzaż tradycyjnej wsi, dawnych chat i zagród, wiejskich kapliczek czy pól Mazowsza. Obserwacja natury, wiejskiego krajobrazu, drzew czy kwiatów stały się życiową pasją pani Anny, a jej obrazy niezwykle pięknie oddają bogaty koloryt regionu i pozwalają artystce wypowiedzieć swoją doświadczoną przez chorobę duszę. Malując, wycisza się i uspokaja.

Anna Szcześniak współpracuje z wieloma instytucjami kultury, bierze udział w imprezach, warsztatach, wystawach, gdzie prezentuje swoje prace. Dotychczasowe odbyły się w Warszawie, Bolimowie, w Muzeum w Łowiczu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Folkloru, w Ciechocinku, w domach kultury i bibliotekach publicznych w Brwinowie, Łowiczu, Skierniewicach, Ząbkach i Domaniewicach, a także w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornej. Prace Pani Anny zdobią już wiele domów.

Wystawa w Mediatece potrwa od 4 do 25 września, a spotkanie z autorką odbędzie się w piątek 22 września o godzinie 18:00. Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Date:
22 września 2023
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Inny

Wiek
dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy