Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Obywatel Jazz” – koncert w Mediatece

6 kwietnia 2022 | 19:00 - 20:30

Zapraszamy na kolejny jazzowy koncert w Mediatece, który odbędzie się 6 kwietnia 2022 o godz.19.00.

Program „Obywatel Jazz” poświęcony jest nieodżałowanemu Grzegorzu Ciechowskiemu.

Choć w 2021 roku minęło już 20 lat od śmierci tego wszechstronnego artysty, to po jego twórczość cały czas sięgają liczni muzycy. Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki.

Muzyka duetu Bolewski & Tubis to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas koncertów. Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie.

Projekt przykuwa dużą uwagę ze względu na skład, improwizację i tematykę, co pokazuje trasa koncertowa oraz recenzje dotychczasowych koncertów:

Jak o sobie mówią: “Jesteśmy wyjątkowym, oryginalnym w skali kraju duetem (śpiewający perkusista oraz pianista obsługujący jednocześnie bas). Mamy na koncie 2 autorskie płyty: Lunatyk 2018 i Bez końca 2020. Jesteśmy także wykładowcami Akademii Muzycznej w Łodzi w Instytucie Instrumentalistyki Jazzowej”.

Radosław Bolewski – wokal, perkusja
Maciej Tubis – fortepian, bas

KUP BILET

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie kina CK przy ul. Spółdzielczej 9,

lub w dniu koncertu w Mediatece.

Miejsca na sali są nienumerowane.

 

Szczegóły

Date:
6 kwietnia 2022
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie kategoria: