Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Michał Rzecznik „Edelman w Grodzisku” – Premiera komiksu

16 września 2020 | 17:30 - 18:30

alt=""
Na zamówienie Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim Michał Rzecznik przygotował planszę komiksową poświęcony grodziskiemu epizodowi Marka Edelmana, który po upadku Powstania Warszawskiego ukrywał się w Domu Kossobudzkich przy ul. 3 Maja do 18 stycznia 1945 r.
Spotkanie odbędzie się 16 września, w środę, o godz. 17.30.

Michał Rzecznik.
Kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych, ilustracji i murali. Autor lub współautor kilkunastu albumów komiksowych, m.in.: „Sylwetek i cieni”, „Maczużkina”, „88/89”, „Reformatora Marcina Lutra”, „Warszawy” i mikroserii „KOT”. Członek artystycznej grupy Maszin. Współodpowiedzialny za fanpage „Naprawdę nieśmieszne rysunki”.

W związku z epidemią SARS CoV-2 obowiązuje ścisły limit osób mogących wziąć udział w wydarzeniu. W tym wydarzeniu może wziąć udział 50 osób. Zapisz się na spotkanie, podając w treści maila swoje imię, nazwisko i numer telefonu a w tytule maila nazwę wydarzenia. Maila wyślij na adres: mediateka@centrumkultury.eu
Zdjęcie z grafiki: Archiwum artysty

👉 Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a https://www.facebook.com/festiwalkulturyzydowskiej/ oraz strony internetowej https://festiwalkulturyzydowskiej.pl/

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja oraz Wydawnictwo Taurus. Edukacja i Kultura.

Festiwal finansowany jest przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dofinansowano ze środków

Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”), Fundację PZU oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa”.
Partnerzy: Grodzisk Mazowiecki, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, HaKoach, Ambasada Izraela w Polsce, Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, The PARK Enjoy Your Life, Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna, Kino Wolność, Mediateka Grodzisk, Galeria Wymiany / Exchange Gallery.
Restauracja The PARK Enjoy Your Life – oficjalny partner gastronomiczny Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim – otwiera się na bliskowschodnią i izraelską kuchnię na czas trwania festiwalu, od 12 do 18 września 2020 r.
alt=""

Szczegóły

Date:
16 września 2020
Czas:
17:30 - 18:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://festiwalkulturyzydowskiej.pl/

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01