Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka “Operetkowe przeboje”

1 maja 2023 | 16:00 - 17:30

Serdecznie zapraszamy na bonusową Koncertową Mediatekę w poniedziałek 1 maja o godz. 16.00 usłyszą Państwo najpiękniejsze przeboje operetkowe i musicalowe.

Wystąpią dla Państwa

Aleksandra Novina – Chacińska

Sopran, absolwentka LO im . Bolesława Prusa oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Skierniewicach, absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Debiutowała rolą Hrabiny w “Weselu Figara” Mozarta i już podczas studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi.

Jest uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą. Po zakończeniu studiów kontynuowała naukę pod kierunkiem Teresy Żylis-Gara. Doskonaliła sztukę wokalną pod kierunkiem prof. Jagny Sokorskiej-Kwika, której jest od pięciu lat asystentką. Dzisiaj jest pod opieką wokalną Jacka Laszczkowskiego.

W jej repertuarze nie brak pamiętnych partii, jak choćby Halki z opery Moniuszki, która w Teatrze Wielkim w Poznaniu została przyjęta owacjami na stojąco. Jest uczestniczką najważniejszych polskich festiwali muzyczny. Prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą.

Ostatnio ( styczeń 2019) jej kunszt wokalny został nagrodzony nagrodą specjalną na I Wiedeńskim Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Austrii. Od ponad 19 lat prowadzi działalność pedagogiczną w Polsce i zagranicą, pod jej kierownictwem odbyło się 15 Mistrzowskich kursów wokalnych „Operamore“. Pomysłodawca, solistka i producent płyty „Panie dobry jak Chleb“. Prezes Fundacji Operamore, z którą wyprodukowała hymn Szlachetnej Paczki piosenkę „Szlachetne serca“.

Monika Sasinowska- sopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła również studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku UMFC. Jest absolwentką studiów podyplomowych – Międzywydziałowego Studium Pieśni na UMFC oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I. Paderewskiego w Białymstoku w klasie fletu poprzecznego. Obecnie kształci swój warsztat wokalny pod stałą opieką śpiewaczki i pedagog Aleksandry Chacińskiej. Jest laureatką II nagrody na Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej oraz zdobywczynią wyróżnienia na X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim “Pieśń Wieczorna”. Pracuje w chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie wykonuje partie chóralne, jak i solowe. Od 2017 roku śpiewała z zespołem wokalnym INTEREA PRAXES, z którym śpiewa koncerty z cyklu “Muzyka mniej znana” (zrealizowane dzięki środkom finansowym uzyskanym m.in. z budżetu Miasta Białystok i Białostockiego Stowarzyszenia “Musica Sacra”).

Od czerwca 2022 roku współtworzy zespół muzyczny “Respiro Duo”, z którym czynnie występuje na różnych uroczystościach. Szczegóły w zakładce duetu. Brała udział w licznych koncertach i przedsięwzięciach artystycznych w województwie podlaskim m.in.: Festiwal Moniuszkowski, Festiwal Nauki i Sztuki, koncerty dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Koncerty Organowe, Jesienny Festiwal Muzyczny “Sacrum et musica” im. Jana Pawła II. Dwukrotnie wystąpiła w koncercie “Młodych talentów” z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.

Artystka chętnie podejmuje się prawykonań dzieł kompozytorów współczesnych. Od kilku lat prowadzi też działalność pedagogiczną w zakresie nauki śpiewu, emisji głosu oraz umuzykalniania dzieci, młodzieży i dorosłych.

Paweł Kucharczyk (tenor)

Absolwent wydziału Wokalno –Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Podczas studiów wystąpił na deskach Teatru Collegium Nobilium w Warszawie, kreując rolę Egeo w operze Francesco Cavallego „Il Giasone” w reżyserii Michała Zdunika. Wykonywał partie solowe w wybranych dziełach sakralnych Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich.

Latem 2022 roku został zaangażowany do zespołu śpiewaków w spektaklu „Amadeusz” w reżyserii Anny Wieczur, wystawianego na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Laureat III miejsca Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Bella Voce” w Busku-Zdroju. Został zaproszony do nagrania płyty z pieśniami Stanisława Moniuszki „Moniuszko. Pieśni vol. 7”, przy współudziale Jacka Szponarskiego i z towarzyszeniem pianistki Jolanty Pszczółkowskiej-Pawlik.

Jest także absolwentem wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina i prof. Jarosława Wróblewskiego. Występuje jako solista i kameralista.

Ewa Szpakowska

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi (1980) w klasie fortepianu prof. Walentego Parczewskiegoi kameralnej prof. Rajmunda Ambroziaka. Jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi.

Uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych w kraju (im. A. Didura w Bytomiu, A. Sari w Nowym Sączu, im. J. Kiepury w Krynicy, im. K. Szymanowskiego w Łodzi, im. St. Moniuszki w Warszawie, im. A. Tansmana w Łodzi) i za granicą (Hertogenbosh, Wiedeń – Belvedere). Brała czynny udział jako akompaniator w kursach mistrzowskich prof. T. Żylis-Gara Radziejowice 14-22.11.2000 i 11-24.06.2001, prof. H. Elsnera Przemyśl 2001, G. Bradley Łódź 2000, prof. K. Rymarczyk Lubostroń 2002, prof. H. Łazarskiej Łódź 2005.

Podczas pracy w Teatrze wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Austria, Francja, Włochy

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

Szczegóły

Date:
1 maja 2023
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria: