Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “FRANCUSKA. Chanson française ” 

27 listopada 2022 | 16:00 - 17:30

Zapraszamy 27.11.2022 na piosenkę francuską w ramach Koncertowej Mediateki

Recital Justyny Bacz pt. “FRANCUSKA. Chanson française ” to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artystka od lat zafascynowana kulturą i językiem francuskim zabierze nas w podróż przez świat nieprzemijających utworów francuskich.

W programie koncertu znalazły się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych wykonawczyń- m. in Particii Kaas czy Zaz.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, jak również motywy z filmów: „Un homme et une femme” czy „Love story” .

Justyna Bacz zaśpiewa po francusku we własnej, oryginalnej interpretacji, a kilka piosenek zaprezentuje w polskich przekładach Jeremiego Przybory, Jerzego Menela, a także swoich własnych.

Ciepły, zmysłowy głos Artystki na tle wirtuozerskiego akompaniamentu, we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmi intrygująco… To piękna harmonia łącząca świeże spojrzenie na znane utwory z muzyczną tradycją piosenki francuskiej.

Dobór repertuaru, wrażliwość muzyczna oraz znakomity kontakt z publicznością sprawiają, ze każdy koncert Justyny Bacz to wyjątkowe, artystyczne i emocjonalne przeżycie.

Występują:

Justyna Bacz – śpiew, gitara, scenariusz, Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje, Karol Podkul – akordeon

Justyna Bacz – piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, laureatka szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georges’a Brassensa” w 2013 r.(„Journées Georges Brassens”). W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. W 2020 r. otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia Les Amis de Georges za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa.

Nagrała osiem albumów głównie poświęconych piosence francuskiej, bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”, „Brassens mon amour”, „Empatik”, „Francuska chanson française”, „Dalida pieśń miłości”, “Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin”,„Femmes czyli kobiety” , a w 2021 r. płytę z autorskimi polskimi piosenkami dla najmłodszych pt. ”Justyna Bacz- dzieciom”.

Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą, przez wiele lat związana była ze sceną „Piwnica na Wójtowskiej”, współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.

„Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.”
Joanna Nojszewska „Klucz francuski”

Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.

MARIUSZ DUBRAWSKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Autor muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej, kierownik muzyczny licznych w festiwali i programów telewizyjnych, przez blisko 10 lat był jest kierownikiem muzycznym zespołu Ireny Santor. Współpracuje z czołówką polskich wokalistów i instrumentalistów.

KAROL PODKUL – muzyk instrumentalista, akordeonista. W latach 2006 – 2011 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem licznych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i za granicą. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów. Występował w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z wieloma teatrami warszawskimi
W centrum muzycznych fascynacji Karola Podkula znalazła się szeroko rozumiana muzyka folkowa z całego świata, w szczególności muzyka bałkańska. Interesuje go również piosenka i muzyka francuska.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na 30 min przed koncertem, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

Szczegóły

Date:
27 listopada 2022
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria: