Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Walentynkowy “Nie szkoda róż”

14 lutego 2023 | 19:00 - 20:00

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Rada Miejska i Centrum Kultury z okazji Dnia Zakochanych zapraszają do Mediateki 14.02.2023 o godz.19.00 na koncert p.t. “Nie szkoda róż”

W czasach pogoni za nowymi technologiami, karierą i pieniędzmi, nasyconymi rywalizacją i językiem nienawiści, tracimy swoją wrażliwość i część człowieczeństwa. O miłości, rozstaniach i powrotach dowiadujemy się głównie ze starych filmów, pięknej muzyki i dawnych piosenek.

No i za sprawą wyjątkowego zespołu Bikiniarze. Zespół to doskonali muzycy sesyjni i estradowi:

Anna Gliszczyńska – wokalistka

Wojciech Pajka – wokalista

Jarosław Bączkowski – gitara basowa i kierownictwo muzyczne

Vlodi Tafel – perkusja

Mariusz Spytek – instrumenty klawiszowe

Piotr Zaleś Zalewski – – gitary

Program naszych koncertów opiera się o starannie wyselekcjonowane przeboje, których teksty i muzyka wzruszają uczestniczącą w koncercie, bardzo szeroką publiczność. W wykonywanych przez Bikiniarzy piosenkach, zobaczycie Państwo (oczami wyobraźni) całą plejadę dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn, którzy są w siebie wzajemnie zapatrzeni. Dużo pięknych portretów kobiecych pojawia się głównie w piosenkach, które kiedyś śpiewali mężczyźni, zwykle przy okazji jakiegoś niespełnienia. Piosenki, które kiedyś śpiewały kobiety sugerują, że bycie kobietą niekoniecznie potrafi być przyjemne. Jeżeli w piosenkach, śpiewanych przez kobiety, pojawia się opis szczęścia i sielanki to ten stan związany jest głównie z mężczyzną jak choćby jego wzruszający pierwszy siwy włos. Niejedna z Pań, we wczesnej młodości, marzyła o wyrwaniu się z małej rodzinnej miejscowości i podróży w świat. Dlatego olbrzymią furorę w tych marzeniach robiła piosenka „Bilet w jedną stronę”. W okresie, o którym opowiadają teksty śpiewanych przez nas piosenek występują liczne rekwizyty kobiecości – kapelusze, pół kilo biżuterii, wernisaże czy wielbiciele z bukietem róż.

Co na to Panie – Panie chcą być kobietami, „bo kobiety są występne i zdradzieckie” marzą by „oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet gdyby komuś miało to przeszkadzać”. Mężczyźni znajdują prostsze rozwiązania i chętnie śpiewają o wspomnieniach związanych z fotografiami „Na pustej plaży dwoje ludzi, ze szczęścia pijanych a z tyłu skarpa krzywe drzewo i schody drewniane” lub „Nie miałeś nic prócz dwojga rąk, no powiedz co jej mogłeś dać” czy „Dwadzieścia lat a może mniej, uczyłem się dopiero żyć”. Potem są trochę poważniejsi i mówią „ Jeszcze jeden spacer nasz, ręka w rękę, twarzą w twarz, przed pożegnaniem” i nostalgiczny refren, że „Coś pozostanie z tamtych lat, na stole list niedokończony, na wargach pocałunków smak i jakiś walc niedotańczony”.

Teraz już Państwo wiedzą dlaczego warto przyjść w Dzień Zakochanych na koncert w wykonaniu zespołu „Bikiniarze”. Więcej wspaniałych tekstów i cudownej muzyki usłyszycie 14.02.2023 roku uczestnicząc w koncercie „Nie szkoda róż”. Grają pięknie, śpiewają pięknie i wyglądają znakomicie.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie kina Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9 Grodzisk Mazowiecki

oraz online tu https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/455630/ref/b24_gok/lang

Szczegóły

Date:
14 lutego 2023
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria: