Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klub filmowy dla osób niewidomych i niedowidzących

4 listopada 2023 | 12:00 - 15:00

Zapraszamy osoby z dysfunkcją wzroku oraz ich opiekunów na kolejne spotkanie klubu filmowego “Słowem Widziane” dla osób niewidomych i niedowidzących.

UWAGA, UWAGA: tym razem spotykamy się w sobotę, 4 listopada o godz. 12.00 w Centrum Kultury, przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim, w sali konferencyjnej na II piętrze.

Wyświetlony zostanie film “Gran Torino”, dramat filmowy z elementami filmu akcji w reżyserii Clinta Eastwooda. Koprodukcja amerykańsko-australijska z 2008 roku.

Walt Kowalski, Amerykanin polskiego pochodzenia, weteran wojny w Korei, to burkliwy i oschły dla bliskich oraz sąsiadów zatwardziały konserwatysta. Nie lubi obcych i otwarcie wyraża się z pogardą o „czarnych”, „żółtkach” i innych narodowościach; nie ma również dobrych relacji z rodziną. Pod maską tetryka kryje się jednak uczciwy i porządny człowiek, kierujący się własnym sumieniem i zasadami pozornie niepasującymi do współczesnej mentalności Amerykanów. Główny wątek filmu zaczyna się, gdy Walt przyłapuje młodego imigranta na próbie kradzieży swojego samochodu, zleconej przez miejscowy gang. Kradzież klasycznego modelu samochodu Walta Kowalskiego – Forda Gran Torino z 1972 roku – miała być kryminalną inicjacją Thao, pochodzącego z imigranckiej rodziny chłopaka, sąsiada Walta. Mimo trudnych okoliczności i ogromnej odmienności kulturowej konsekwentne działanie tradycjonalistycznej rodziny Thao i amerykański tradycjonalizm Walta znajdują wspólną płaszczyznę porozumienia. Dla Thao, wychowywanego w domu pełnym kobiet, Walt staje się męskim wzorcem postępowania. Chłopak uczy się uniwersalnych zasad działania, zarówno w sytuacjach codziennych, jak i nadzwyczajnych, które mają miejsce podczas zwrotu akcji filmu i w rozwiązaniu.

Po pokazie zapraszamy do udziału w dyskusji, którą wspólnie poprowadzą Wojciech Zieliński i Kinga Kunicka.

Pokaz jest bezpłatny. Organizowany w ramach projektu “Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”, w związku z tym prosimy o wpisywanie się na listę obecności przed seansem.

Dodatkowych informacji udziela Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Szczegóły

Date:
4 listopada 2023
Czas:
12:00 - 15:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie 05-825 Polska
Telefon:
538814993

Inny

Wiek
młodzież, dorośli, seniorzy