Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klub filmowy dla osób niewidomych i niedowidzących

11 marca 2023 | 11:00 - 14:00

Zapraszamy osoby z dysfunkcją wzroku oraz ich opiekunów na kolejne, bezpłatne spotkanie klubu filmowego “Słowem Widziane” dla osób niewidomych i niedowidzących.

Spotykamy się w sobotę, 11 marca o godz. 11.00.

Wyświetlony zostanie amerykański film fabularny z roku 1988 w reżyserii Barry’ego Levinsona pt. Rain Man. Dramat, którego bohaterem jest wybitnie uzdolniony autystyk. Pierwowzorem głównego bohatera filmu był Kim Peek, cierpiący najprawdopodobniej na autyzm dziecięcy.

Po śmierci ojca Charlie Babbit (Tom Cruise) – młody karierowicz z kłopotami finansowymi – dowiaduje się, że zapisał on swój majątek ekskluzywnemu domowi psychiatrycznemu. Charlie, skłócony z ojcem za jego życia, rusza na miejsce, by wykłócać się o spadek. Dowiaduje się, że ma o 20 lat starszego, autystycznego, brata (Dustin Hoffman). Porywa go i rusza w podróż po Stanach Zjednoczonych. Ich wspólna wędrówka uświadomi Charliemu, że jego dotychczasowe życie było oparte na błędnych wartościach i fascynacjach.

Dziś film ma już miano filmu kultowego. Nagrodzony wieloma nagrodami wpisał się do kanonu kina.

Po pokazie zapraszamy do udziału w dyskusji, którą wspólnie poprowadzą Wojciech Zieliński i Kinga Kunicka.

Pokaz jest bezpłatny. Organizowany w ramach projektu “Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”, w związku z tym prosimy o wpisywanie się na listę obecności przed seansem.

Dodatkowych informacji udziela Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Szczegóły

Date:
11 marca 2023
Czas:
11:00 - 14:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Inny

Wiek
młodzież, dorośli, seniorzy