Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Grodzisk Folk Fest 2022 – wydarzenia w Mediatece: HABIARJAN i YE.STEM

15 października 2022 | 19:00 - 22:00

Zapraszamy na 8 Grodzisk Folk Fest czyli 3-dniowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej zainicjowany w 2012 roku i organizowany przez fundację Akademia Profil w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Celem festiwalu jest zwiększanie zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki folkowej i świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego.

15 października w Mediatece godz.19.00 HABIARJAN

Zespół HABIARJAN powstał w kwietniu 2013 roku w Warszawie jako akustyczny, multikulturowy kwintet. Ich muzyka określana jest jako wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Hiszpanię, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć. Wzruszające pieśni ormiańskie przeplatają się z gorącymi hiszpańskimi rytmami, perskie uniesienia z celtyckimi harmoniami, a całość kołyszą łagodne rytmy bossa novy.

HABIARJAN zabiera w muzyczną podróż pachnącą dojrzałymi owocami granatu i moreli. Zmysłowe i nasycone namiętnością brzmienie uzupełnia mocny głos wokalistki wyśpiewujący echa wojen, tęsknot i miłości.

Skład zespołu tworzą:

INGA HABIBA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, animatorka kultury. Współpracowała z takimi zespołami jak Lorien, Hidden by Ivy, God’s Own Medicine, Aye, Carnal, Mat Vilder, George Glashier, One Million Bulgarians, Robert Matera (Dezerter), Music Ispired by, Madland, P.Vampire (USA). Laureatka wielu nagród muzycznych.

ARTUR TIGRAN – gitarzysta i wokalista. Siła motoryczna zespołu. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Leo Sayer, Gloria Gaynor, The Drifters oraz polskimi wykonawcami: Dżem, Perfect, Lady Pank, Czerwone Gitary. Uczestnik półfinału pierwszej edycji programu TVN Zostań Gwiazdą.

ARTASH SHAROYAN – akordeonista i wokalista. Akordeonista dyplomowany. Współpracował z ormiańskim zespołem narodowym muzyki i tańca Musa-Ler oraz stworzył aranżacje muzyczne do wielu projektów artystycznych, w tym pierwszego w Polsce stowarzyszenia Studnia O zajmującego się sztuką opowiadania.

15 października w Mediatece godz.20.30 YE.STEM

YE.STEM to zespół punkowy założony w 2021 roku przez Maxa, Smoka, Rolfa, współtworzących przed laty Post Regiment oraz Dymitra, wokalistę między innymi zespołu Dubska.

YE.STEM

Jesienią 2021 roku zespół nagrał epkę, której można słuchać na platformach cyfrowych: https://id.ffm.to/yestemyestem oraz stworzył teledysk do utworu „Polscy chłopcy”.

A jak widzi ich prasa muzyczna? Teraz Rock napisał o debiutanckiej epce między innymi:

[…] te cztery utwory dowodzą, że muzykom udało się wypracować charakterystyczny styl. Wyrastający z punkowego czy wręcz hardcore’owego korzenia, ale zarazem złagodzony miękkim, gładkim wokalem Dymitra oraz podszyty specyficzną subtelną melancholią […] a przy tym niesamowicie melodyjny i pełen zaskakującej lekkości – choć wciąż mówimy o muzyce szybkiej, ostrej i bezkompromisowej […]

Obecnie YE.STEM kończy pracę nad nagranym długogrającym albumem, który powinien ukazać się przed końcem tego roku.


Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Szczegóły

Date:
15 października 2022
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria: