Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Finisaż wystawy malarstwa “Szczepan Brozych. Grodziski Canaletto”

30 maja 2022 | 18:00 - 18:30

Plakat informacyjny

W poniedziałek, 30 maja o godzinie 18:00, w ramach Tygodnia Wielkich Grodziszczan zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa “Szczepan Brozych. Grodziski Canaletto”, połączony z wieczorem wspomnień o artyście oraz koncertem zespołu “Trio do kwartetu”.

Szczepan Brozych był wrażliwym i wytrwałym portrecistą naszego miasta, stąd mówimy o nim “grodziskim Canaletto”. Taki też jest tytuł wystawy, na której zgromadzono obrazy z kolekcji prywatnych mieszkańców Grodziska oraz ze zbiorów Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki. Są tu akcenty grodziskie, ulubione budynki i widoki ulic miasta, ale Brozych portretował nie tylko Grodzisk. Na wystawie zobaczyć można również Milanówek, warszawskie dorożki, piękne sceny lasu o różnych porach roku czy wydmy w Międzyborowie.

Ci, którzy znali Szczepana Brozycha wspominają, że często można go było spotkać podczas pracy w plenerze, nawet przy niezbyt sprzyjającej pogodzie. “Dbałość o szczegół, nienaganna kompozycja, wyczucie koloru, a także reporterska z ducha próba zapisu stanu rzeczy, nastroju chwili, w końcu nieskrywany stosunek uczuciowy do obrazowanych zaułków, wielokrotne podchodzenie do tego samego motywu w celu wydobyci i ukazania jego niezwykłości, wyjątkowego genius loci, stanowią cechy charakterystyczne Brozychowego malarstwa” – napisał Łukasz Nowacki w wydanym z okazji 500-lecia Grodziska Mazowieckiego albumie “To będzie na wieczność. Grodzisk Mazowiecki w malarstwie Szczepana Brozycha”. Album dostępny w Mediatece w cenie 20 złotych.

Wystawę można zwiedzać do 3 czerwca 2022.

 

Plakat informacyjny

 

Szczegóły

Date:
30 maja 2022
Czas:
18:00 - 18:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Inny

Wiek
dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy