Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal integracyjny Tak Jak Ty – warsztaty “Odkrywanie własnej seksualności”

28 sierpnia 2023 | 18:00 - 20:00

Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu integracyjnego Tak Jak Ty, który od kwietnia trwa w Grodzisku Mazowieckim.
W ramach festiwalu odbyły się już: spotkania, warsztaty, koncert oraz pokaz filmowy.

Tym razem, w związku z trwającą w Mediatece wystawą “Pełnosprawni w miłości”, serdecznie zapraszamy osoby dorosłe z niepełnosprawnością ruchową do udziału w warsztatach “Odkrywanie swojej seksualności”, które odbędą się w poniedziałek 28.08.2023 o godz. 18.00.

Warsztaty poprowadzi Dominika Gołąb, psycholożka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, seksuolożka Kompleksowego Centrum Poradniczego. Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończyła również studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pomaga pracować z problemami w relacjach międzyludzkich i zmagającymi się z szeroko rozumianym wykluczeniem. Oferuje poradnictwo psychologiczne, jednocześnie poruszając w swojej pracy również tematykę seksualności.

Warsztaty “Odkrywanie własnej seksualności” skierowane są do osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową, które chcą nauczyć się wyznaczać granice, otwarcie rozmawiać o seksualności, dowiedzieć się o swoich potrzebach oraz jak o nich komunikować osobie partnerskiej.

Warsztaty dotyczą granic, tak własnych, jak i granic innej osoby. Uczestnicy dowiedzą się czym granica jest i jak ją stawiać, ale także przyjmować.

Kontakt z drugim człowiekiem jeszcze nigdy nie był tak łatwy, ale czy rzeczywiście potrafimy mówić otwarcie i bez zahamowań? Jak to się dzieje, że jedna ze stron mówi, a druga słyszy coś zupełnie innego?

Porozmawiamy i odpowiemy na pytania:

  • Czy zawsze wiem czego chcę i czego mi trzeba?
  • Jak określić co jest dla mnie dobre?
  • Jak określić co jest dobre dla partnera/ki?
  • Jak rozmawiać o seksualności z partnerem/partnerką?
  • Jak komunikować otwarcie o swoich potrzebach?

Warsztaty skierowane są do osób, które chciałyby otwarcie rozmawiać o seksualności, polepszyć komunikację w relacjach oraz dowiedzieć się, czym jest “zgoda” i jak łączy się z naszymi potrzebami i granicami. Warsztaty nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 22 120 29 01

Szczegóły

Date:
28 sierpnia 2023
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Inny

Wiek
młodzież, dorośli, seniorzy