Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal integracyjny Tak jak Ty – Pies (nie)zwykły, opowieść o psach asystujących

25 kwietnia | 10:00 - 13:00

Z radością zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu integracyjnego Tak jak Ty.

Przed nam cykl wydarzeń, które mają na celu integrację mieszkańców z osobami o specjalnych potrzebach. Festiwal przełamuje bariery: osoby sprawne pokonują lęk i niepewność, uczą się być z osobami z niepełnosprawnością, a te z kolei mogą poczuć się pełnosprawnymi mieszkańcami miasta i nabierają odwagi do samodzielnego korzystania z jego zasobów.

Festiwal rozpoczynamy 25 kwietnia 2024 spotkaniem “Pies (nie)zwykły – czyli opowieść o psach asystujących”. Będzie to spotkanie osób z niepełnosprawnością oraz ich psów asystujących z dziećmi z grodziskich szkół podstawowych.

Dzieci dowiedzą się co potrafią takie psy, jak długo się je szkoli i czy każdy pies może zostać psim bohaterem. Poznamy etapy szkolenia psa od szczeniaka do super-psiaka. Poza opowieściami odbędzie się również pokaz psich umiejętności. Zobaczymy na czym polega pomoc psa w codziennym życiu osoby z niepełnosprawnością.

Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do poznania kulis pracy trenerów i wolontariuszy Stowarzyszenia “Dogs for Life”, które wyszkoliło dotychczas 18 psów asystujących.

A ponieważ Stowarzyszenie mieści się w Grodzisku Mazowieckim i na pewno kiedyś będzie okazja spotkać się z nimi “na mieście”, to dowiemy się również, jak zachować się w obecności psa asystującego oraz jak pomóc osobie z niepełnosprawnością.

Do zobaczenia 25 kwietnia w Mediatece.

Dostępność: pętla indukcyjna, asystent dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna.

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu +48 538 814 993

Organizatorami Festiwalu integracyjnego Tak jak Ty jest gmina Grodzisk Mazowiecki, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych Malwa Plus.
Współorganizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Dogs for life, Strefa Aktywnego Seniora, Stowarzyszenie 04-O.

Szczegóły

Date:
25 kwietnia
Czas:
10:00 - 13:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01

Inny

Wiek
dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy