Święta tuż, tuż…

Ostatni czas był dla Młodzieżowej Grupy Konsultacyjnej bardzo pracowity. Pod koniec listopada MGK uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym prowadzonym przez psycholog Patrycję Kochan, podczas którego omówione zostały role występujące w zespole oraz pojęcia “walidacji” i komunikatu „ja”. Na początku grudnia z kolei młodzież wzięła udział w warsztatach plastycznych, na których pod okiem instruktorów z Centrum Kultury wykonała ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na organizowany przez siebie koncert charytatywny.

Koncert odbył się 6 grudnia i został zorganizowany w ramach pomocy małemu Maciusiowi z Grodziska mazowieckiego, który zbiera na operację nóżki (https://www.siepomaga.pl/macius). Na scenie Mediateki wystąpili artyści o ogromnych sercach: HopSAS i grupy wokalne Galerii Młodych prowadzone przez Dagmarę Jaworską, zespół Axon i Stowarzyszenie „Dla Autyzmu” przygotowane przez Piotra Gąssowskiego, a także gość specjalny – zespół MAWT. Odwiedził nas również Święty Mikołaj, który wraz ze swym wiernym reniferem rozdawał drobne słodkości artystom. Podczas całego wydarzenia w Mediatece obecni byli wolontariusze, którzy zbierali do puszek pieniądze na operację Maciusia. Podziękowaniem za dobrowolny datek do puszki były słodkości i ozdoby choinkowe przygotowane przez członków Młodzieżowej Grupy Konsultacyjnej. Na koncercie panowała bardzo przyjazna, ciepła, świąteczna atmosfera, a w ramach zbiórki do maciusiowych puszek udało się zebrać łącznie 1909,14 złotych! To wspaniały wynik! Dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami tego dnia.

Grodziska młodzież nie zwalnia tempa swojej pracy. Cała Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna przygotowuje już kartki świąteczne, które następnie rozda podczas grodziskiej Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących.

Więcej informacji o działaniach MGK można znaleźć na Facebooku Młodzieżowy Grodzisk – zapraszamy!