Marta Zawadzka ze stypendium Ministra Kultury

3 lutego 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński podjął decyzję o rozstrzygnięciu Konkursu o stypendia Ministra na realizację przedsięwzięć twórczych lub z zakresu upowszechniania kultury na rok 2021.
W tegorocznym naborze na Konkurs o stypendia wpłynęło 3779 wniosków, stypendia zostały przyznane 399 osobom. 

Stypendia dotyczą realizacji przedsięwzięć twórczych lub zakresu upowszechniania kultury takich jak: przygotowanie cyklu obrazów, fotografii, rzeźb, stworzenie projektów artystycznych z wykorzystaniem technik filmowych czy komputerowych, prowadzenie warsztatów ceramicznych, opracowanie materiałów do monografii, projekty stron internetowych, tworzenie scenariuszy filmowych.

Bardzo nam jest miło poinformować, że w gronie tegorocznych stypendystów znalazła się współpracująca od lat z Centrum Kultury, mieszkanka naszego miasta artysta plastyk Marta Zawadzka, a partnerem w realizacji tego projektu jest Centrum Kultury.

Rzeczywistość pandemiczna wymogła na nas, w dużej mierze, przeprowadzkę do świata wirtualnego dlatego przyznane mi roczne stypendium będę realizowała na tej właśnie płaszczyźnie. Zapraszam do wirtualnej pracowni TWORZYWA PLASTYCZNE ( na moim kanale ( https://www.youtube.com/channel/UCd8f2JVixOHms0befVmweEAi funpage’u n facebooku(https://www.facebook.com/Tworzywa-Plastyczne-107069658175011) .

Głównym bohaterem tej realizacji są tworzywa plastyczne typu: sznurek, wełna, papier, rattan, płótno, z którymi pracuję na co dzień budując wypowiedzi plastyczne. Pokażę tam od podstaw sześć technik plastycznych, które angażują wymienione tworzywa i które cieszą się wśród moich uczniów największą popularnością i miłością:) Przeprowadzę Was przez proces twórczy, krok po kroku od podstaw do form bardziej zaawansowanych.

Zapraszam do tworzenia!

Marta Zawadzka