Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity

Produkcja
Reżyseria
Gatunek
Obsada
Długość

Zapraszamy na wyjątkowy wrześniowy weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity!

MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła do kin 93 000 widzów. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 4-18 września w siedmiu miastach w Polsce.
Tym razem również widzowie z Grodziska i okolic będą mieli okazję zobaczyć aż sześć hitów nadchodzącej 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG w naszym kinie!

HARMONOGRAM PROJEKCJI / OPISY FILMÓW:

⭐️11.09 / piątek / godz. 17:30⭐️
Lekcja miłości (Lessons of Love)
Polska, 2019, 72 min.
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

„Ta cząstka życia należy do mnie!” stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

 

⭐️11.09 / piątek / godz. 20:00⭐️
iHuman (iHuman)
Norwegia, Dania / 2019, 99 min.
Reżyseria: Tonje Hessen Schei

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą.

 

⭐️12.09 / sobota / godz. 17:30⭐️
Kobieta (Woman)
Francja, 2019, 104 min.
Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, niezależności finansowej, wizerunku ciała i starości.

 

⭐️12.09 / sobota / godz. 20:00⭐️
Jak Bóg szukał Karela (Once Upon A Time In Poland)
Czechy, Polska, Słowacja, 2020, 95 min.
Reżyseria: Vít Klusák, Filip Remunda

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm?

 

⭐️13.09 / niedziela / godz. 17:30⭐️
Ściana cieni (The Wall of Shadows)
Polska, Niemcy, Szwajcaria, 2020, 90 min.
Reżyseria: Eliza Kubarska

We wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarna. Tymczasem w zachodnim świecie znana jest jako „Jannu” i słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie. Bohaterami filmu jest rodzina Szerpów, utrzymujących się jako tragarze wysokościowi na himalajskich wyprawach. Pewnego dnia Nada – ojciec rodziny – dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę, której uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało narażenie się na gniew bogów.

 

⭐️13.09 / niedziela / godz. 20:00⭐️
Tarantino: bękart kina (QT8: The First Eight)
USA, 2019, 103 min.
Reżyseria: Tara Wood

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. O kulisach jego twórczości opowiadają współpracujący z nim od lat producenci, a także aktorzy. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.

Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity