Dziadek do orzechów / bajeczny SYLWESTER w Kinie CK

31.12.2023 godz. 21:15 

Produkcja
Reżyseria
Gatunek
Obsada
Długość
145 min

Zapraszamy do naszego kina na wyjątkową sylwestrową retransmisję prosto z Opéra national de Paris – DZIADEK DO ORZECHÓW! ✨🎄❄️

DZIADEK DO ORZECHÓW powstał w Operze Paryskiej w 1985 roku, ale do dziś jest grany z wielkim powodzeniem, bawiąc i wzruszając kolejne pokolenia paryskich widzów. My zaprezentujemy Państwyu wersję nagraną podczas bezpośredniej transmisji na żywo tego spektaklu do kin całego świata, która będzie miała miejsce w grudniu tego roku.
Autorem niedoścignionej choreografii tego barwnego przedstawienia jest nieżyjący już Tatar Rudolf Nuriejew, jeden z najwybitniejszych tancerzy XX wieku, który niedługo po swojej ucieczcie z ZSRR został dyrektorem zespołu baletowego Opery Paryskiej. Stworzył tu wiele baletów, które grane są w Paryżu do dziś.
Nuriejew swoją wersję „Dziadka do orzechów” oparł na klasycznym układzie Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa.
Piotr Czajkowski napisał do tego baletu przepiękną muzykę, skrzącą się łatwo wpadającymi w ucho tematami i oryginalną orkiestracją (harmonika szklana naśladująca padający śnieg). Dodatkową atrakcją jest udział dziecięcego chóru Śnieżynek.

Czas trwania spektaklu: ok 145 min
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach kina oraz online na https://gok.bilety24.pl/

Po seansie zapraszamy na lampkę  szampana  oraz wspólne powitanie Nowego Roku na placu przed Centrum Kultury.

Dziadek do orzechów / bajeczny SYLWESTER w Kinie CK
support: estinet.pl