Loading Events

« Wszystkie wydarzenia

  • This event has passed.

Wernisaż wystawy „Bezpieczne grzybobranie. Wiedza to najlepszy przewodnik”

21 września 2025 | 15:00 - 16:00

Dworek Adama Chełmońskiego serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Bezpieczne grzybobranie. Wiedza to najlepszy przewodnik” w ramach jesiennego festiwalu „Od ziarenka do bochenka”. 
 
Krzysztof Szaraniec – grzybiarz, grzyboznawca, edukator, członek Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, autor strony LeśneWW, a przede wszystkim pasjonat grzybów i czasu spędzanego w lesie na poznawaniu nowych gatunków.
 
Wystawa to fragment zbioru grafik z grzybami w roli głównej. Często się zastanawiamy, jakie gatunki są jadalne, z czym możemy je pomylić, jak rozróżnić, a na co uważać, gdzie i kiedy szukać lub o jakie gatunki poszerzyć swój asortyment podczas grzybobrania. Sprawdź, czy znajdziesz odpowiedź w Dworku Adama Chełmońskiego.
 
Strona LeśneWW: https://lesneww.pl/
 

Venue

Dworek Adama Chełmońskiego
M. Chełmońskiego 8
Adamowizna, Mazowieckie 05-825 Polska
Website:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Organizer

Dworek Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie
Phone:
22 734 78 76
Email:
dworeknagorce@centrumkultury.eu
Website:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Dworek Adama Chełmońskiego

ul. M. Chełmońskiego 8
05-825 Adamowizna

tel. 504 092 005
dworeknagorce@centrumkultury.eu