Loading Events

« Wszystkie wydarzenia

Kino plenerowe pod drzewami: „Przynoszę Ci dzikość”

15 sierpnia | 18:30 - 20:00

Kino plenerowe pod drzewami – „Przynoszę Ci Dzikość”
 
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór filmowy pod koronami drzew w parku Dworku Adama Chełmońskiego. W otoczeniu natury obejrzymy poruszający dokument „Przynoszę Ci Dzikość” w reżyserii Dyby Lacha – opowieść o rzece, człowieku i poszukiwaniu utraconej równowagi.
 
Film przedstawia historię muzyka, który, poruszony degradacją ukochanej rzeki, wyrusza w niezwykłą, 40-dniową podróż tradycyjną drewnianą łodzią. Pokonując ponad 1300 kilometrów, próbuje symbolicznie przywrócić rzece jej dzikość. W ciszy, w rytmie płynącej wody i budzącej się do życia przyrody, wsłuchuje się w głos natury, zadając pytania o przyszłość świata, odpowiedzialność człowieka i miejsce dzikości w każdym z nas.
 
To nie tylko pięknie sfotografowana podróż przez polskie rzeki, ale także ważna refleksja nad skutkami działalności człowieka, przypominająca o katastrofie ekologicznej na Odrze i skłaniająca do rozmowy o ochronie przyrody.
Zapraszamy do wspólnego oglądania filmu w wyjątkowej atmosferze letniego kina pod gołym niebem. Zabierzcie ze sobą koc, wygodny leżak i pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia – z dala od codziennego pośpiechu, blisko natury i inspirujących opowieści.
 
Wstęp wolny!
Do zobaczenia w Dworku Adama Chełmońskiego!
 

Venue

Dworek Adama Chełmońskiego
M. Chełmońskiego 8
Adamowizna, Mazowieckie 05-825 Polska
Website:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Organizer

Dworek Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie
Phone:
792 003 837
Email:
dworeknagorce@centrumkultury.eu
Website:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Dworek Adama Chełmońskiego

ul. M. Chełmońskiego 8
05-825 Adamowizna

tel. 504 092 005
dworeknagorce@centrumkultury.eu