Bogoria nr 304 grudzień 2020

Bogoria nr 304 grudzień 2020

W grudniowym wydaniu Bogorii zapraszamy na świąteczne audycje Radia Bogoria oraz Sylwestra na 94,5 FM, który poprowadzą dwie charyzmatyczne prezenterki: Paulina Położyńska i Wioletta Biskup.

Rozmawiamy z burmistrzem Grodziska Mazowieckiego Grzegorzem Benedykcińskim, dyrektorem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze” Jackiem Bonieckim oraz laureatką Mazowieckiej Nagrody Inspiracji Kulturalnych “Impuls Kultury” Kingą Kunicką z Mediateki.

Zdajemy relacje z sytuacji w grodziskiej oświacie, akcji Szlachetnej Paczki w gminie, przebiegu Festiwalu Muzyczne Konfrontacje w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Opisujemy inicjatywy grodziskiego Ośrodka Kultury w przestrzeni wirtualnej oraz działania świetlic, które pełnią funkcje małych ośrodków kultury dla lokalnych społeczności.

Zamieszczamy artykuł historyczny dotyczący powstania listopadowego i jego konsekwencji dla Grodziska, materiały poświęcone młodym mieszkankom Grodziska: Glorii Embradorze i Marii Węgrzyn.

Informujemy o powstaniu facebookowego profilu Historia Grodziska Mazowieckiego oraz nowych pozycjach wydawniczych poświęconych miastu.

Bogoria nr 304 grudzień 2020 – PDF do pobrania

Zobacz wydanie online