Bogoria nr 302 październik 2020

Bogoria nr 302 październik 2020

Październikowe wydanie poświęcone jest m.in. COVID-owej rzeczywistości. Dzielimy się z Czytelnikami poczuciem niepewności jutra, mając świadomość, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, w związku z czym zachęcamy do śledzenia komunikatów władz centralnych i samorządowych. Przypominamy o zasadzie DDM, czyli dystansie, dezynfekcji, maseczce, która ma służyć zminimalizowaniu ryzyka zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2.

Rozmawiamy z mediatorkami Bożeną Koziej i Katarzyną Sikorą, pomysłodawcami i koordynatorami Festiwalu Kultury Żydowskiej Joanną Szumacher i Piotrem Strzemiecznym oraz dr Agnieszką Szurek ze stowarzyszenia Odkrywamy Bliskie Historie.

Relacjonujemy dzień otwarty na strzelnicy w Makówce, inaugurację nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, spotkanie z Aretą Szpurą, przebieg 6. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej Folk Fest oraz I Regat Żeglarskich na Stawach Walczewskiego.

Informujemy o przyznaniu gminie Grodzisk za park przy ul. Bałtyckiej I miejsca w kategorii “Tereny zielone” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. oraz o wpisaniu do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego budynku Teatru Letniego w Milanówku.

Bogoria nr 302 październik 2020 – PDF do pobrania

Zobacz wydanie online