Bogoria nr 301 wrzesień 2020

Wrześniowe wydanie poświęcone jest m.in. podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Grodziska. Obwodnica skomunikuje węzeł autostrady A2 z Kałęczynem, gdzie nowa trasa połączy się z obecnym śladem drogi 579. Budowa ponadsiedmiokilometrowej arterii, która ominie Grodzisk po zachodniej stronie, będzie pod względem finansowym największą inwestycją drogową województwa. Całkowity koszt inwestycji to 145,5 mln zł, z czego 116 mln to środki unijne w ramach RPO WM, przyznane przez samorząd województwa mazowieckiego.
Rozmawiamy z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, dyrektorem Biura Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki Ewą Burzyk oraz dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariuszem Smysło.
Informujemy o podpisanych umowach na realizację inwestycji gminnych wartych w sumie blisko 19 mln zł (w tym pierwszy etap budowy szkoły w Szczęsnem), posiedzeniu Rady Społecznej Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, a także inicjatywach związanych z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.
Zamieszczamy obserwacje i wnioski przedstawicieli lokalnych instytucji i służb związane z trwającą pandemią.
Relacjonujemy obchody rocznic: wybuchu powstania warszawskiego i II wojny światowej oraz porozumień sierpniowych, ceremonię przekazania kluczy do świetlicy w Czarnym Lesie Ewie Błońskiej – sołtysowi miejscowości, jak również realizację projektu Cyfrowy Grodzisk przez stowarzyszenie Odkrywamy Bliskie Historie.
Bogoria nr 301 wrzesień 2020 – PDF do pobrania