Bogoria nr 298 maj 2020

Bogoria nr 298 maj 2020

Majowe wydanie Bogorii poświęcone jest m.in. nadaniu nazwy “Legionistów” drodze prowadzącej do Legia Training Center, czyli nowoczesnego ośrodka szkoleniowego Legii Warszawa, który powstaje na pograniczu Urszulina i Książenic. Odnosimy się do sesji Rady Miejskiej, która po raz pierwszy w historii odbywa się zdalnie i w taki sposób, że mieszkańcy mają możliwość śledzenia obrad rejestrowanych obrazem i dźwiękiem.

Przeprowadzamy wywiady m.in. z: Stanisławem Brykalskim o sytuacji grodziskich firm w czasie pandemii, Ewą Burzyk o losach oświaty podczas zmagań z koronawirusem, Markiem Karczewskim o działalności radia, lutnikiem Piotrem Pielaszkiem o jego światowej karierze.

Zamieszczamy list otwarty przedstawicieli północnej części gminy zawierający uwagi do Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Piszemy np. o udostępnionej w internecie wystawie “Ptaki za oknem” autorstwa Jacka Wierzejskiego, czy powstaniu galerii w przejściu podziemnym dworca PKP.

Kontynuujemy tematykę związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa: rozmawiamy z Joanną Narożniak, rzecznikiem prasowym Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, analizujemy aspekt zdrowia psychicznego, czy funkcjonowania przychodni na zasadzie teleporad.

Bogoria nr 298 maj 2020 – PDF do pobrania

Zobacz wydanie online