Ćwiczyli bez skrępowania
Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego na wakacyjny obóz wyjechała aż na Riwierę Olimpijską, gdzie doskonalenie umiejętności muzycznych perfekcyjnie połączono ze zwiedzaniem i wypoczynkiem. – Nasza grupa liczyła 47 osób, w tym: uczestnicy w przedziale wiekowym od 13 do 30 lat, oraz sprawdzona kadra w osobach: Doroty Lach zajmującej się tamburmajorkami, Barbary Michalskiej, będącej mamą flecistki, instruktora Alberta Guta oraz mnie. Obie panie poświęcają urlopy, by zaopiekować się młodzieżą, a razem tworzymy orkiestrową rodzinę, w której wszystko gra i chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Dziękujemy samorządowi grodziskiemu za współfinansowanie pobytu młodzieży, która wielokrotnie zapewnia oprawę muzyczną różnych uroczystości, a dotąd wyjeżdżała tylko w Polskę – mówił kapelmistrz Tomasz Kirszling.

fot. arch. prywatne
Więcej w numerze 351 wrzesień 2025 na stronie 19