Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

Recital fortepianowy Konrada Biniendy

2015-08-09

Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowe Konrada Biniendy:

09.08.2015 (niedziela) godz. 17.00 – koncert plenerowy w Parku Skarbków 
 wstęp bezpłatny

W repertuarze będą dominowały utwory Chopina, które zostaną urozmaicone utworami Szymanowskiego, Mozarta, Beetovena oraz kompozycjami własnymi Konrada Biniendy.

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/czerwiec/kon.jpegKonrad Binienda jest młodym pianistą i kompozytorem o dużej wrażliwości i charyzmie muzycznej. Od 2013 roku jest doktorantem w konserwatorium muzycznym Cleveland Institute of Music w klasie Prof. HaeSun Paik. W 2012 roku uzyskał stopień magistra na wydziale fortepianu Wyższej Szkoły Muzycznej New England Conservatory w Bostonie w klasie Prof. Wha Kyung Byun. Studiując w systemie studiów równoległych w roku 2011 ukończył wydział fizyki na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge.


Konrad jest laureatem wielu nagród i konkursów pianistycznych. Między innymi jest laureatem Nagrody Hastingów za osiągnięcia muzyczne za rok 2011 na Uniwersytecie Harvarda. Jest też zwycięzcą konkursu na koncert z orkiestrą Stowarzyszenia Mozart Society Orchestra na Uniwersytecie Harvard oraz laureatem Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w latach 2010 oraz 2006.  Ponadto jest laureatem główniej nagrody konkursu na koncert z orkiestrą sponsorowanego przez Messiah College i Orkiestrę Symfoniczną z Harrisburga (2008). Jest też laureatem ogólnoamerykańskiego konkursu pianistyczniego PianoArts Concerto & Solo Competition (2006).
Jako solista występował z Cleveland Orchestra, Milwaukee Symphony, Akron Orchestra, Firelands Symphony, Pfoho Orchestra, Mozart Society Orchestra oraz  z Orkiestrą Symfoniczną w Harrisburgu w stanie Pensylwania. W roku 2006 wystąpił w Carnegie Hall, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Bradshaw Buono.  


pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/czerwiec/Konrad w Chicago 2015.jpgKonrad wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi oraz na festiwalach muzycznych w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Austrii i Francji. Również wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, gdzie studiował w klasie Prof. Mierżanowa. 

W roku 2006 był nominowany jako Gilmore Fellow i występował w ramach Festiwalu Muzycznego im. Gilmora w Kalamazoo w stanie Michigan. 
Konrad jest również kompozytorem. W 2011 roku wystąpił jako solista we własnym utworze zatytułowanym Koncert fortepianowy e mol na Uniwersytecie Harvarda. Pierwszą część tego koncertu wykonał również z Orkiestrą Symfoniczną w Akron, Ohio. Jego aranżacja utworu Simple Gifts znalazła się wśród laureatów konkursu dla szkół średnich na poziomie krajowym.  Jest również zwycięzcą pierwszej nagrody w ogólnoamerykańskim konkursie kompozytorskim 2000 PTA Reflections oraz wielokrotnym laureatem konkursu Scholastic Composer Contest.

Wróć