Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

Klasyka w Parku - recital chopinowski

2018-07-29


Zapraszamy29. 07.2018r o godz.16.00 do Parku Skarbków na recital chopinowski w wykonaniu japońskiej pianistki - MAMIKO UEYAMA

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Czerwiec/mamiko.jpgna fortepianie rozpoczęła już w 3 roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka, o czym świadczyły kolejne nagrody i wyróżnienia nie tylko w kraju, ale także poza granicami Japonii.

Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko do Polski przyjechała pod koniec lat 90. na 3-letni staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjinez, K. Kennera i T. Szebanowej.


Występy pianistki przyjmowane są w naszym kraju bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych, m. in. na zaproszenie Stowarzyszenia Dwa Brzegi wystąpiła podczas Puławskiego Festiwalu "Wszystkie Strony Świata" w Puławach. Wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu "Podlaska Oktawa Kultur" w Białymstoku. Wystąpiła z Recitalem Chopinowskim w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim oraz w Sannikach - "Wakacje na miarę Chopina". W willi Atma w Zakopanem zaprezentowała kilka preludiów Karola Szymanowskiego w trakcie "Marcowych Wieczorów Kameralnych".

Posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po klasyków XX wieku.

Wróć