Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Zajęcia > Zajęcia > Szkoła Musicalowa
 

Szkoła Musicalowa

ANIMATO Szkoła Musicalowa

Zajęcia w ANIMATO Szkole Musicalowej to propozycja dla tych, którzy kochają aktorstwo, taniec, śpiew i chcą poznać tajniki teatru muzycznego.

Zajęcia prowadzone są w gościnnych progach Centrum Kultury:

 w soboty w godz. 9.30-12.30

w poniedziałki w godz. 17.00-20.00


• przez profesjonalną kadrę pedagogiczną (artyści na co dzień pracujący w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie i Teatrze Rampa w Warszawie)


• w przestronnych salach z lustrami 


Program zajęć w ANIMATO - Szkole Musicalowej: 
Zajęcia aktorskie: zanim pojawisz się na scenie, poznaj prawdziwy warsztat pracy aktora. Podczas zajęć dowiesz się jak pracować nad ekspresją ciała, gestem, mimiką, dykcją. Przed Tobą elementarne zadania aktorskie, improwizacja do muzyki, twórcze działania sceniczne, interpretacja tekstu śpiewanego i mówionego, budowanie pozytywnych relacji w zespole.


Zajęcia wokalne: aktor musicalowy to aktor dobrze śpiewający. Panowanie nad głosem, emisja głosu, poznawanie różnych technik śpiewania, praca nad wybranymi piosenkami – to główne założenia tej części warsztatów. Podczas zajęć uczysz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i dykcyjne. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem profesjonalnych instruktorek wokalnych i aktorów musicalowych.


Taniec i ruch sceniczny: teatr muzyczny nie może się obejść bez tancerzy i bez aktorów z prawdziwym wyczuciem rytmu. Zintegrowane zajęcia obejmują reguły poruszania się na scenie, świadomość ciała i gestów, analizę rytmu scenicznego. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne warianty rozgrzewek, kroki taneczne, figury i układy choreograficzne, nad którymi pracują przygotowując się do musicali i koncertów.

Zapraszamy do wspólnej przygody z musicalem przez cały rok, również podczas letnich i zimowych warsztatów wyjazdowych! Informacje o szkole znajdziesz na: www.musicalanimato.pl

Honorujemy kartę dużej rodziny (zajęcia stacjonarne)

Dołącz do nas! Zapisy: 503 736 199, musicalanimato@gmail.com

Facebook: ANIMATO-Szkoła Musicalowa